Koolitused

 

2018

 

Alusta uut aastat koolituslainel! Registreeruda saab jaanuaris 2018 toimuvatele kahele rahvusvahelist mõõdet sisaldavale koolitusele, mida viivad läbi oma ala vaieldamatud eksperdid. 

09.01 ja 23.01
Social Media Strategy Workshop for Hospitality Industry
Sotsiaalmeedia strateegia õpituba külalislahkuse äridele (inglise keeles)
Johanna Mäkeläinen (Haaga-Helia UAS)
Lisainfo SIIN

11.01 ja 24.01
Introduction to the Aviation, Airline and Airport Business
Sissejuhatav kursus lennundus- ja lennujaamaärisse (inglise keeles)
Anne Koppatz ja Pekka Polvinen (Haaga-Helia UAS)
Lisainfo SIIN

Ühe kursuse hind on 299 EUR+KM (Hospitality Insiders Club liikmetele 249 EUR + KM)
Registreerumine kestab kuni 31.12.17 

 

 


2017

10.november

Haaga-Helia korraldab intensiivkursuse kesktaseme juhtidele „Meeskonnaliider külalislahkuse äris“
Koolituspäevad on 28.11.17 ja 12.12.17 kell 11:00-16:30. Koolitused toimuvad Centennial Hotel Tallinn by Unique Hotels (Endla 15, Tallinn) ja koolitaja on Riinu Rätsep
Meeskond on oma juhi nägu ja iga juht kasvab oma meeskonnaga ühte. Karismaatilised liidrid koondavad enda ümber ühtehoidva ja tulemuste saavutamisele orienteeritud inimesed, kes omavahelises koostöös moodustavad meeskonna. Heaks liidriks ei sünnita vaid kasvatakse aastatega läbi kogutud teadmiste ja kogetud kogemuste. Koolitusel keskendume teemadele, kuidas tiimiliider saab suunata ja toetada meeskonda kasutama ära oma tõelist potentsiaali luues väärtust nii iseendale kui ka ettevõttele.
Registreerumine lõpeb 20.11.17 ja registreerida saab SIIN

 

18.10.2017

EAS avas turismiettevõtjate ärimudelite arendamise koolitusprogrammi.
EASi turismiarenduskeskus kutsub majutusettevõtete ja erasektori turismiatraktsioonide juhte koolitusele, mille käigus omandatakse uusi teadmisi teenuste disainiks, innovatsiooniks ja ärimudeli uuendamiseks. Ärimudelite arendamise koolitus on kahepäevane ning toimub 6.-7. novembril Tallinnas ja 4.-5. detsembril Tartus. Kogu info arenguprogrammist leiate SIIT

 

10.10.2017

Haaga-Helia Kompetentsikeskus kutsub koolitusele
Ratsionaalne ajakasutus külalislahkuse äris "KUIDAS SAAVUTADA VÄHEMAGA ROHKEM"
Koolituspäevad on 1. ja 16.november, kell 10:00-15:30 Reval Cafes KUMU (Weizenbergi 31/Valge 1, Tallinn); koolitaja: Guido Paomees
Antud kahepäevane koolitus on äärmiselt praktilise suunitlusega ja suunatud eelkõige hotellide, restoranide, kohvikute ja teiste külalislahkuse äri kesktaseme juhtidele - kõigile, kes puutuvad kokku tõdemusega "ei ole piisavalt aega"

 

4.10.2017

10.10 ja 19.10 Haaga-Helia viib läbi juhtimisarvestuse koolituse hotellide ja restoranide kesktaseme juhtidele
On oluline, et ka kesktaseme juhid mõistaksid ettevõtte äriprotsesse ning seda, kuidas äriprotsesside tulemused väljenduvad finantsaruannetes ning vastupidi. Kahepäevase kursuse eesmärk on aidata osalejatel parandada oma osakonna ja seeläbi kogu ettevõtte majandustulemusi.
Põhiteemadeks on:
-juhtimisarvestus - milleks ja kellele?
-tulude ja kulude planeerimine - millised on Sinu võimalused selleks?
-juhid, mida mõõdad - aga mida Sa mõõdad, miks ja kuidas?
Koolituse juhendajad kasutavad koolituse läbiviimiseks eelkõige oma praktilisi juhtimis- ja ettevõtlusoskusi, millele lisandub koolitajate akadeemiline kogemus.
Koolitus toimub KalevSpa Hotell ja Veekeskus, koolitajad on Terje Kalamees ja Vilja Tuisk
Lisainfo koolitajate, päevakava ja hinna kohta leiad SIIN

 

25.09.2017

Head Ida-Harju piirkonna ettevõtjad!
Ida-Harju Koostöökojal on hea meel teada anda, et koostööprojekti “Kestlik ettevõtlus maal” raames toimuvad 17 - 18. oktoobril 2017 inspiratsioonipäevad Ida-Harju Koostöökoja piirkonnas.
Osalema ootame ettevõtjaid ja ettevõtluse tegelevaid ühinguid  kolmest projektis osalevast Eesti Leader tegevusgrupist - Arenduskoda, Ida-Harju Koostöökoda ja Rohelise Jõemaa Koostöökogu.
Inspiratsioonipäevade eesmärk on aidata luua ettevõtjate vahel kontakte, tutvuda põnevate ja inspireerivate kogemustega ning saada uusi teadmisi olulistest valdkondadest.
17-18. oktoobril on plaanis tutvuda Ida-Harju piirkonna põnevate projektinäidetega, võrgustuda omavahel ning saada uusi teadmisi sotsiaalmeedia valdkonnas.
Päevakavast leiate täpsema info toimumise koha, osalemise tingimuste ja registreerimise kohta. Päevakava leiad SIIT

 

25.09.2017

Hea Lääne-Harjumaa turismiettevõtja!
Otsid praktilisi teadmisi oma äri edendamiseks? Tahad õppida, kuid vaid seda, mida saab reaalselt ellu rakendada?
Nelja Valla Kogu, Kodukant Läänemaa ja Lääne-Harju Koostöökogu kutsuvad piirkonna turismiettevõtjaid praktilisi oskusi juurde hankima.
Kavas on neli koolitusteemat, üles astuvad oma ala asjatundjad:
4. oktoober – TURUNDUSKOOLITUS – Anu-Mall Naarits
27. oktoober – TOOTEARENDUSKOOLITUS – Markko Karu
1. november – FOTOGRAAFIA JA TEKSTIDE KIRJUTAMISE KOOLITUS – Olev Mihkelmaa, Marko Saue
7. november – VEEBITURUNDUSKOOLITUS – Marko Saue
Registreeri end koolitusele SIIN

 

24.09.2017

Head Lääne-Harjumaa turismiettevõtjad ja –huvilised!
Üleskutse osaleda ranniku matkaraja inspekteerimisel Lääne-Harjumaal
Eesti-Läti programmi projektiga on loomisel Balti riikide pikim matkarada mööda Läänemere rannikut Leedu piirist kuni Eesti põhjarannikuni, mis on osaks Portugalist Narvani kulgevast E9 matkateest. Matkaraja inspekteerimine Lääne-Harjumaal toimub 24.09-01.10.2017. Kutsume kõiki raja lähedusse jäävaid turismiettevõtjaid ja ka kaugemal asuvaid turismi- ja matkahuvilisi märgistamise matkadega liituma. See on harukordne võimalus tutvustada oma ettevõtet/vaatamisväärsust/kodukanti rahvusvahelise matkaraja eestvedajatele, matkaentusiastidele ja teistele turismiettevõtjatele.
Matkaraja märkimise etapid toimuvad järgmiselt:
24.09 Rannaküla-Vihterpalu
26.09 Vihterpalu-Padise
27.09 Padise-Paldiski
28.09 Paldiski-Laulasmaa
30.09 Laulasmaa-Vääna-Jõesuu
31.09 Vääna-Jõesuu-Kakumäe
01.10 Kakumäe-Tallinn
Raja kulgemist näeb kaardilt.
Lisainfo: Ede Teinbas, +372 58 085 407, ede@vomentaga.ee. Võimalusel andke oma osalemissoovist teada.

Registreeri end koolitusele SIIN

 

27.09 Haaga-Helia Eesti seminar
„Best Practice In Promoting And Extending Education/Industry Links In Tourism & Hospitality“
Celebrating the World Tourism Day 2017
Austatud turismi- ja külalislahkusmajanduse asjalised,
nagu aasta tagasi jutt sealsamas jäi, kutsume nii hariduse, ettevõtluse kui avaliku sektori/sihtkohtade poolt osalema traditsioonilisel (kolmandat korda ikkagi ! ;-)) Ülemaailmset Turismipäeva (27.09, teadagi!) tähistaval üritusel Haaga-Helia Eesti poolt 25-26.09 EBS-is (A.Lauteri 3, Tallinn).
Sedapuhku me ei aruta enam, milles seisnevad hariduse ja ettevõtluse kokkuviimise probleemid, vaid toome konkreetseid kaasusnäiteid, kuidas eelmine kord koos väljasõelutud kriitilise tähtsusega top-3 probleemivaldkondadele – Life Skills, Placements & Internships ja Real Life Projects - on leitud lahendusi, mida jagada ka naabritega ja kolleegidega.
Lõpetame paneelkeskusteludega saamaks teada, mida kuuldust lõpuks kätte jäi sellist, millega nüüd ise saaks igaüks edasi minna.
Peaettekanded on Kesk- ja Ida-Euroopa turismi- ja külalislahkusmajanduse haridust toetava La Fondation Pour La Formation Hoteliere (http://lafondation.org/) esindaja (Manchester Metropolitan University's Inglismaal oma igapäevast haridusleiba teeniva ja Kesk- ja Ida-Euroopa turismi- ja külalislahkusmajanduse haridusega hästi kursis oleva Elizabeth Ineson’i poolt.
Ja seekord on ka nii Läti, Leedu, Soome esindajad ise kohal, kusjuures lisaks sealsele haridusele on nende delegatsioonides esindatud ka ettevõtlus.
Üritus on tasuta ja inglise keeles, osalejad saavad vastava diplomi La Fondation Pour La Formation Hoteliere poolt. Registreerumine ja lisainfo hiljemalt 21.09 jooksul  SIIN

 

4.07.2017

6.09 Haaga-Helia Eesti sügisseminari tutvustus 
On juba traditsiooniks kujunenud, et külalislahkuse äri rahvas kohtub kolleegide ja valdkonna asjalistega Haaga-Helia Eesti sügisseminaril Estonian Business Schooli aulas (A. Lauteri 3, Tallinn). Tutvustatakse uuel hooajal toimuvaid koolitusi, Hospitality Insiders Club'i tegemisi ning teisi põnevaid sündmusi. Samuti tulevad tutvustama oma tegevust külalislahkuse äriga seotud erialaliidud: EHRL, ETFL, Eesti Spaaliit ja Maaturism
Uksed avatakse 12:30, et kohvitassi taga mõnus olemine sisse saada. Pausi ajal 14:30-15:00 saab vabas vormis mõttevahetust jätkata ning seminar lõpeb 16:00.
Täpsem ajakava ning esinejad selguvad augustis ning kui registreerid ennast juba täna, siis teavitame Sind meili teel sellest esimesena.
Seminar on TASUTA ja töökeeleks eesti keel. 
Tule, räägi kaasa ja tutvu koolitusvõimalustega algaval hooajal! Lisainfo www.haaga-helia.ee

 

22.06.2017

Eelteade!
Sügisel oktoobris algab koolitusprogramm Harjumaa giididele. Informatsioon koolituse kohta ilmub siia septembri algul. Koolitusprogrammi läbiviimist toetab Euroopa Regionaalarengu Fond!

 

21.06.2017

EAS Turismiarenduskeskuse info ettevõtjale!
Sügisel alustab turismiettevõtete arenguprogramm
Visit Estonia tiimil on rõõmustav sõnum kõigile turismiettevõtetele: oleme koostöös sektoriga ja tippudega muudestki valdkondadest töötanud välja tervikliku paketi turismiettevõtete äri arendamiseks. Turismiettevõtete arenguprogramm sisaldab mitmesuguseid võimalusi nii väiksematele kui suurematele tegijatele. Pakutavasse valikusse hakkavad kuuluma nii võimalused neile, kes soovivad äri arendamise teemadel tarkust koguda, kui ka neile, kel plaanis oma ettevõtte tegutsemismudel täielikult läbi raputada ja leida uusi viise tulu teenimiseks.
Kõigile turismiettevõtetele, kes on enda objekti või teenuse sisestanud veebilehele visitestonia.com, avatakse sügisel profikeskkonnas võimalus teha läbi enesehindamise küsimustik ja võrrelda oma tulemusi sektori keskmisega (teiste vastanute anonüümne keskmine). Sellest lähtuvalt annab programm soovitusi ettevõtte praktiliseks arendamiseks seitsmel teemal (näiteks internetiturundus, tootearendus, ligipääsetavus). Ühtlasi hakkab tulevikus selle keskkonna kaudu toimuma kvaliteedimärgiste (Roheline Võti jms) taotlemine. Veebikeskkond uueneb pidevalt täiendatud materjalidega. Kogu info arenguprogrammist leiate SIIT.

 

24.04.2017

17. mai E-turunduskoolitus
Koolitus on mõeldus Harjumaa turismiettevõtjatele, kes soovivad olla paremini kuvatud riigi turismiportaalis puhkaeestis.ee ja broneeringusüsteemis booking.com. Info hylle@heak.ee 

 

3.01.2017

Haaga-Helia koolituste kalender talv-kevad 2017
10.01.17 ja 24.01.17   Finantsjuhtimine tegevjuhtidele külalislahkuse äris Hospitality Industry Managerial Accounting
Algkurus – 1. päev inglise keeles ja 2. päev eesti keeles
Expert: Timo Saranpää
Coach: Vilja Tuisk
09.02.17 ja 02.03.17  Developing Service Culture in Hospitality Industry
Advanced Course
Expert: Meri Vehkaperä
08.03.17 ja 22.03.17  LEAN Sales, Spirit and Leadership: How to become a Lean Change  Agent in a Hospitality Business
Advanced Course
Expert: Jalmari Eklund
14.03.17 ja 28.03.17  Designing and Managing Valuable Event Experiences
Basic course
Expert: Violeta Salonen
Expert: Monika Birkle
29.03.17 ja 19.04.17  Budget - Planning and Analysing Figures in Hospitality Industry
Advanced Course
Expert: Timo Saranpää
04.04.17 ja 11.04.17  Principles and Practices of Hospitality Revenue Management
Algkurus – 1. päev inglise keeles ja 2. päev eesti keeles
Expert: Nina Niemi
Coach: Terje Kalamees
04.05.17 ja 18.05.17  Principles and Practices of Hospitality Sales Management
Basic course
Expert: Timo Moilanen
09.05.17 ja 23.05.17  Social Media in Hospitality Basic course
Expert: Johanna Mäkeläinen
Lisaks Culinary Management kursused koostöös Tallinna Erateeninduskooliga.