Spetsialistile

AASTA 2021

August

Liida oma sündmus Porikuu festivali programmiga!

Porikuu festival on tänavu neljandat korda Loode-Eestis toimuv elamusfestival, mis toob ühise turunduskatuse alla kokku eriilmelised sündmused. Festival sündis 2018. aastal Lääne-Harjumaal ning on nüüdseks levinud üle terve Loode-Eesti. Porikuu festivali eesmärk on kutsuda inimesi piirkonda avastama ka sügisesel madalhooajal, kui ilmad on märksa porisemad ja õhtud hämaramad. Vaata ka Porikuu kodulehte ja Porikuu Facebooki lehte.

Miks liituda Porikuu festivali programmiga?

Ürituse korraldajale on oma sündmusega Porikuu kavas osalemine täiesti tasuta, ent samas on festivali abil võimalus ennast eriti nähtavaks teha. Turundame aktiivselt Porikuu programmi erinevates meediakanalites. Festivali turunduskulud aitavad katta kohalikud omavalitsused ning LEADER projekt „Loode-Eesti ühisturundus“.

Milliseid üritusi ootame Porikuu festivali programmi?

Porikuu programmi sobituvad kõik sündmused, mille toimumiskohaks on Loode-Eesti (so Haapsalu ja Keila linnad ning Vormsi, Lääne-Nigula, Lääne-Harju, Saue, Harku, Saku ja Kiili vallad) ning kuhu on oodatud ka külalised väljastpoolt. Mõtle läbi ja seo oma sündmuse temaatika Porikuuga - vihmaga, poriga, sügisandidega, hämarusega, hubasusega jne. Tahame, et festival väärindaks sügist aega ning selle eripärasid.

Samuti on väga hinnas üritused, mida igapäevaselt oma kavast ei leia. Väike nipp või trikk ürituse juures tekitab põnevust ja huvi! 

Näiteid Porikuu ja sügisega seotud sündmustest: ''Porikuu pitsakohvik'', ''Kõrvitsapidu'', ''Õunamahlasimman'', ''Porimatk'', ''Hämara aja matk kõhedate lugudega'', loeng ''Kuidas leida hämaral ajal endas motivatsiooni?'' jne. Võimalusi lähenemiseks on lõputult - ära karda eristuda!

Registreeri oma sündmus siin: https://forms.gle/jRXjndmwYVogdats5

Mai

EAS avab alates 17. maist Vabariigi Valitsuse poolt kinnitatud tingimuste alusel toetusmeetme Ettevõtjate toetamine seoses COVID-19 haigust põhjustava koroonaviiruse levikust tulenevate piirangutega toetuse taotlemise

Toetusmeetme eesmärk on toetada raskustesse sattunud ettevõtjaid kriisist kiiremaks väljumiseks piirangute leevenemisel ja majanduse taastumisel.

Toetusmeetme sihtgruppideks on majutusettevõtjad, spaad, veekeskused, toitlustusettevõtjad, reisiettevõtjad, nõupidamiste ja messide korraldajad, turismiteenuse pakkujad, sõitjate muud maismaavedu teostavad ettevõtjad ja jaekaubanduse ettevõtjad.

Meetme täpsemad tingimused leiab EASi kodulehelt: COVID-19 mõjude leevendamise toetused - EAS ja toetusmeetme määrusest: Ettevõtjate toetamine seoses COVID-19 haigust põhjustava koroonaviiruse levikust tulenevate piirangutega – Riigi Teataja

Avame taotlemise kahes etapis: 

  • 17. mail kell 9:00 avame taotlemise jaekaubandusettevõtetele. Vooru sulgemise tähtaeg on 26. mai kell 16.00
  • 18. mail kell 9:00 avame taotlemise majutusettevõtjatele, spaadele, veekeskustele, toitlustusettevõtjatele, reisiettevõtjatele, nõupidamiste ja messide korraldajatele, turismiteenuse pakkujatele ja sõitjate muud maismaavedu teostavatele ettevõtjatele. Vooru sulgemise tähtaeg on 27. mai kell 16.00

Vooruline taotluste esitamine tähendab, et taotlused tuleb esitada etteantud aja sees (taotluse esitamine ei sõltu ajalisest kiirusest) ja kui eelarve ületatakse, läheb see kõigi nõuetele vastavate taotlejate vahel proportsionaalselt jagamisele.  

 Palume jälgida, et kui Teie ettevõte kuulub kontserni, siis on kontserni majandusaasta andmed 31.12.2019 seisuga lisatud taotlusele, juhul kui need ei ole avalikult kättesaadavad. See info on vajalik, et kontrollida raskustes olemist, vt lähemalt siit: https://www.eas.ee/wp-content/uploads/2020/11/Raskustes-ettevotte-maaratlus-1.pdf;  

  • Kui toetuse saamise eelduseks on kindla EMTAK põhitegevusala koodi olemasolu, siis on Teie ettevõtte osas esitatud äriregistrisse õige info; 
  • Kui toetuse saamine eeldab puhkaeestis.ee andmebaasis teatud kategoorias teenuste pakkumine, siis on Teie ettevõtte sisestatud www.puhkaeestis.ee andmebaasi õigesse kategooriasse. Vt juhiseid siit: Juhend_PuhkaEestis-lisamiseks.pdf (eas.ee)

Rohkem infot ja detailsema loetelu vajaminevatest dokumentidest leiab siit: https://www.eas.ee/covid-19-toetused/.

Toetuse eelarve maht on 44 miljonit eurot, millest 25 miljonit eurot on suunatud turismisektorile ning 19 miljonit eurot jaekaubandusettevõtetele. Toetuste määrused ja tingimused otsustas valitsus. 


Loode-Eesti turismiasjaliste infopäev

Kutsume teid Loode-Eesti turismiasjaliste infopäevale, mis leiab aset 25. mail 2021 kell 13:30 – 17:00 Vanamõisa Vabaõhukeskuses. Jagame infot tänavu aasta Porikuu festivalist ning tutvustame edasiminekuid Loode-Eesti ühisturunduse projektis. Kõigil on võimalus kaasa rääkida!

Et teaksime, kui palju on koosviibimisele tulijaid, registreeri enda tulek hiljemalt 21. maiks. Registreeri ennast infopäevale siin.


Aprill

Visit Estonia korraldab koostöös partneritega veebiseminare turismisektorile

Seminarid on mõeldud kõikidele turismiettevõtetele ja sihtkoha esindajatele, kes tahavad kestlike arengutega kursis olla ning soovivad omandada lisateadmisi, kuidas kestlike väärtusi oma töökohas rakendama asuda.

Olete oodatud ise osalema ja jagage infot oma liikmete/kontaktidega.

Seminaride teemad ja registreerimine:

N 29. aprillil Green Key elektri- ja veesäästu seminar 29.04

T 4. mail Rohepööre turismiettevõttes - kuidas alustada?

N 6. mail Travelife reisiettevõtetele

T 11. mail Kestlike valikute soodustamine toidukoha menüüs


Looduskaitsekuu ''Looduskultuur ühendab''

Emadepäeval, 9. mail algab järjekordne looduskaitsekuu, mis kestab 5. juunini, keskkonnapäevani. 2021. aasta looduskaitsekuu tunnuslause on „Looduskultuur ühendab“. Loodus ja kultuur on tihedalt põimunud – pühapaigad, kohapärimus ja paigalood – ja nende teadjaile avaneb veel üks, silmale nähtamatu maastiku kiht. Rikas kultuuripärand on kujunenud mitmete inimpõlvede kestel kohapeal, koos loodusega ja rannikul-saartel või kuplilisel maastikul pisut isemoodi.
Koordineerib Keskkonnaamet, kes kutsub turismiettevõtjaid korraldama matku terve looduskaitsekuu jooksul.
Palume plaanitav matk või ka muu looduskultuuri tutvustav ettevõtmine lisada tabelisse ja olla sealjuures tähelepanelik, et muudaksite vaid oma sisestatavaid andmeid: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1DMBsJOyCPMyW2eXmB66VMyST6A2sYn-msJklmceGtBU/edit?usp=sharing


Visit Estonia korraldab välisriigi edasimüüjatele ja ajakirjanikele Eestit tutvustava online ürituse 29.04.

Destination Estonia Onlive. Experience Edition

targeted to both tour operator/travel agent section as well as media (trade media and classical travel / lifestyle media).

The core of the content:

Destination Estonia Onlive 2021. Experience Edition.

When: 29 April, Thu, 3pm CET.

For whom: travel trade and media

What: live studio presentation and break out sessions (45min+45min)

Why: to get tips about great experiences in Estonia

The call-to-action the registration:

https://www.visitestonia.com/en/onlive2021

The creative part of the content:

Estonia is getting ready for you! No hard work, just Experience.

VIDEO INVITATION TO BE USED:

https://vimeo.com/530407022...


Põhja-Eesti valiti 2021. aasta toidupiirkonnaks

Põhja-Eesti maitsete aasta ootab külastajaid põnevatele toidukultuuri sündmustele, kooskokkamiste õpitubadesse, avatud triiphoonete, terrasside ja verandade päevadele koos lahkete võõrustajate ja huvitavate maitsetega.

Rohkem infot leiad SIIT

AASTA 2020

August

Põhja-Eesti toidu- ja joogi meenekonkurss 2020 ootab teie tooteid!

Põhja-Eesti kohaliku toidu võrgustiku eestvõtmisel kuulutati välja kohaliku toidu- ja joogimeene konkurss, mis ootab sügiseks kohalikelt ettevõtjatelt piirkonnale iseloomulikke kvaliteetseid ja häid tooteid. Osaleda saavad nii märgisekandjad kui ka need kel ei ole märgist.
Osalevaid tooteid on plaanis igal moel esile tõsta: valmib elektoonilise reklaammaterjal, tutvustame võitjaid meedias, piirkonna organisatsioonidele, turismiedendajatele, meie oma toidumeened on toredad kingitused piirkonna külalistele.
Konkursile registreerimine on avatud, oma osalemissoovist saab märku anda 15. septembrini lingil: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSew0IWup3cpgUAU7Pj2_InHSoYTs5nIAb93dW5YM01U062ETQ/viewform?vc=0&c=0&w=1

Loe täpsemalt siit: http://kohaliktoit.arenduskoda.ee/meie-margis/meenekonkurss-2020


Juuli

2020. aastal toimub avatud talude päeva nädalavahetus 18. ja 19. juulil. 

Sind ootavad nii suuremad farmid kui ka väiksemad talud, põnevad loomad ja taimed, vinge põllumajandustehnika, päris talutoit, ekskursioonid, töötoad ja veel palju põnevat. Igal talul on oma programm, milles näidatakse oma talu eripärasid. Avatud talude päev annab hea võimaluse näha, kuidas kasvab kodumaine toit, mida kujutab endast üks tänapäevane talupidamine või põllumajandusettevõte ning kui mitmekesine on maaelu.

Kõik avatud talud leiad SIIT

 

Toimus Lahemaa Turismiühingu üldkoosolek

09.07.2020 toimus Lahemaa Turismiühingu üldkoosolek, kus arutleti ühisturunduse ja -tegevuste üle. Liikmeks saad astuda SIIN ning Lahemaa Turismiühingu põhikiri asub SIIN.
Lahemaa Turismiühing loodi märtsi algul, et Lahemaad ühtse sihtkohana turundada ja arendada.

Laiemalt Lahemaa piirkonna turismiteemasid käsitlevad kolm dokumenti:

Lahemaa Turismiühingu arendamist mentordab EAS - Enterprise Estonia ja BDA Consulting.


Juuni

11.06. toimub Harjumaa Turismi infopäev!

Ootame Sind 11.06.2020 Metsanurme külakeskuses toimuvale maakondlikule infopäevale, kus räägivad oma tegevustest ja tulevikuplaanidest MTÜ Harjumaa Turismiühing, Harjumaa Ettevõtlus- ja Arenduskeskus, EASi Turismiarengukeskus ja Eesti Maaturism.

Registreerida saad siit: https://forms.gle/PZi3vWP6qeS6QfDw9 Kohtade arv on piiratud ning registreerida saab kuni 09. juunini.

Lisainfo ja küsimused: katri@heak.ee

Koolituspäeva korraldavad Harju Ettevõtlus- ja Arenduskeskus ja MTÜ Harjumaa Turismiühing, toetab Euroopa Regionaalarengu Fond.
 

                         


Aprill

Turismiettevõtted, kellel on Green Key märgis või kes on mõelnud selle taotlemisele - sel aastal on liitumine ja aastamaks tasuta!

Green Key on turismiettevõttele hea võimalus edukamalt majandada ning näidata ka väljapoole, kuidas saavutada kooskõla kvaliteedi, mugavuse ja keskkonnasõbraliku tegutsemise vahel.

Märgisega saavad liituda:

  • majutusettevõtted
  • atraktsioonid (muuseumid, külastuskeskused, teemapargid, lõbustuspargid, loomaaiad)
  • konverentsikeskused

Rohkem infot leiad Puhka Eestis kodulehelt: https://www.puhkaeestis.ee/et/turismiprofessionaalile/kvaliteet-turismis/roheline-voti


Märts

2020 eriolukorra uudised ettevõtjatele

Ülevaade Vabariigi Valitsuse Eriolukorras rakendatavatest meetmetest https://www.valitsus.ee/et/eriolukord-eestis#meetmed

  1. Praeguse olukorra murekohtade väljaselgitamiseks on loodud online platvorm www.kriisiabikeskus.ee, mida kutsume täitma kõiki ettevõtteid. Selle kaudu saab riik ülevaate erinevatest valdkondadest. Meie kõigi huvides on, et turism tuleks valdkonnana nähtavalt ja tugevalt välja ning üksikute turismiettevõtete ettepanekud ei kaoks üldisesse laviini.
  2. Eesti Töötukassa töötasu hüvitamise informatsioon https://www.tootukassa.ee/content/tootasu-huvitis
  3. Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi webinarid Zoom keskkonnas: NB! Enne webinari laadida alla ja seadistada arvutis Zoom äpp (Zoom Client for meetings): https://zoom.us/download

Veebruar 

NB! Seoses üleriigilise olukorraga jääb Venemaa infoseminar ja workshop ära!

SA Põhja-Eesti Turism osaleb Venemaa Peterburi infoseminaril ja workshopil!

SA Põhja-Eesti Turism osaleb 02.04.2020 regiooni esindajana EAS turismiarenduskeskuse korraldataval Venemaa Peterburi infoseminaril ja workshopil

Eesmärgiga suurendada regioonis pakutavate turismitoodete ja -teenuste müüki Vene sihtturul, pakume turismiettevõtetele võimaluse saata workshopile oma pakkumine/pakett. Palume pakkumine vormistada vene keeles ja saata meile soovitavalt Wordi dokumendina hiljemalt 20. märtsiks. Väga oluline on pakkumise juurde lisada ettevõtte kontaktisik ja andmed. Infoseminari osaluskulud katab SA Põhja-Eesti Turism, paketi saatmise tasu per ettevõte on 15€.

Süstematiseerime laekunud pakkumised, koondame ühte tervikfaili ja tutvustame neid Peterburi workshopil. 

 

Algas registreerimine avatud talude päevale 2020!

Avatud talude veebilehel on avanenud registreerimine 19. juulil toimuvale avatud talude päevale. Kümnetele tuhandetele eestimaalastele suviseks tippsündmuseks saanud avatud talude päev kutsub talutootmisi ja ettevõtlikke maapiirkondi külastama tänavu juba kuuendat korda.

Avatud talude päeval osalemiseks tuleb talu või põllumajandustootmine registreerida avatud talude veebilehel. Registreerumine lõpeb 8. mail. Palume registreerimisel kindlasti teada anda, kas talu on avatud lisaks pühapäevale ka laupäeval. Samas tuleb meeles pidada, et avatud talude päeva põhipäev on pühapäev, 19. juuli ning sel päeval on külastajatele avatud kõik registreerunud talud.


Jaanuar

Harjumaa Turism osaleb Helsingis toimuval MATKA messil!

MATKA mess toimub 17.-19.01.2020 Helsingi Messihallis. Helsingis toimuv reisimess on Põhja-Euroopa suurim turismisündmus, kus igal aastal tutvustab end üle 1000 ettevõtte 80st erinevast riigist. 2020. aasta teeb eriliseks see, et partnermaaks on Eesti. Harjumaa Turism osaleb messil koostöös Eesti Maaturismiga, esindades Harjumaad Maaturismi pinnal. 

Messil osalemist toetab Euroopa Liidu Euroopa Regionaalarengu Fond meetmest „Piirkondlikud algatused tööhõive ja ettevõtlikkuse edendamiseks“

     


AASTA 2019

November
EHE märgise taotlusvoor on avatud!

EHE märgis kinnitatakse teenusele või teenuste kompleksile kolmeks aastaks eeldusel, et teenuse või teenuste kompleks on pakkumisel olnud vähemalt üks aasta, selle kohta on olemas külastajate tagasiside ja täidetud on teised vajalikud kriteeriumid.

Turismiettevõtetele annab süsteemiga liitumine väljundi kiiresti kasvaval turuosal, mille märksõnadeks on keskkonnatundlikkus, ehedad loodus- ja kultuurielamused. Taotledes oma tootele EHE märki, kohustub ettevõtja juhinduma ökoturismi põhimõtetest ja täitma tootele esitatavaid nõudeid.

Rohkem infot leiad siit: https://www.maaturism.ee/index.php?id=ehe-margise-taotlemine

Harjumaa Turism ja MTÜ Harjumaa Turismiühing osaleb 23. ja 24. novembril Helsingis toimuval Mardilaadal
Harjumaa Turism osaleb koostöös EASi Turismiarenduskeskusega Helsingis toimuval kahepäevasel Mardilaadal, mis on suurim Eesti teemaline üritus Soomes. Turismiettevõtted ja -organisatsioonid on koondatud ühisele turismialale. Mardilaat on avatud 23. november kell 10.00-18.00 ning 24.11. kell 10.00-17.00.
 
September
 
Algas konkurss „Põhja-Eesti parimad turismiarendajad 2019“
SA Põhja-Eesti Turism nõukogu  kuulutas välja konkursi, et tunnustada avalikult Põhja-Eesti regioonis edukalt tegutsevaid turismiettevõtteid ja atraktiivseid projekte. Põhja-Eesti parimate turismiarendajate konkursile saavad kandidaate esitada eraisikud, ettevõtted, riigiasutused, organisatsioonid, kohalikud omavalitsused. Aega on kandidaatide esitamiseks 07. oktoobrini, regiooni parimaid tunnustatakse 07. novembril Narva muuseumis, Ida-Virumaal toimuval Põhja-Eesti XIV turismikonverentsil „Kuidas tuua soomlane Põhja-Eestisse?“ 
Kandidaate saab esitada kolmes jaotuses: aasta väikeettevõte, aasta suurettevõte ja aasta atraktiivseim turismiprojekt. Statuut, kandidaadi esitamise ankeet ja täiendav info on leitav SA Põhja-Eesti Turism kodulehel http://www.northestonia.ee/konkurss/ 
Esitatud ettepanekud vaatab läbi komisjon, mis koosneb Harjumaa, Raplamaa, Järvamaa, Lääne-Virumaa ja Ida-Virumaa esindajatest.
Põhja-Eesti turismikonverents toimub Narvas! Registreerimine on alanud!
 
 
 
 
Õppereis Harjumaa Turismiettevõtjatele ja – asjalistele!
20.septembril toimub Harju Ettevõtlus- ja Arenduskeskuse ja Harjumaa Turismiühingu eesvedamisel Harjumaa turismitegijate õppereis Tartusse, kus kohtume Tartu parima giidi Elina Aro-Ojapeltoga, kes on ka Tartu giidide ühingu eestvedaja. Hommikupoole teeb Elina ekskursiooni Tartus ja pärastlõunat toimub teoreetiline giidiõpe. Vahepeal kohtume Tartu ja Tartu maakonna turismiinimestega.
 
Õppereisi toetab Euroopa Liidu Euroopa Regionaalarengu Fond meetmest „Piirkondlikud algatused tööhõive ja ettevõtlikkuse edendamiseks“

         

 

Põhja-Eesti XIV Turismikonverents
07. novembril on kõik turismiarendajad, ettevõtjad, riigi ja kohalike omavalitsuste esindajad oodatud uue ekspositsiooni avanud Narva Muuseumisse, kus toimub Põhja-Eesti XIV turismikonverents!
Konverentsi eesmärk on toetada turismi arengut ja tugevdada valdkonnaülest koostööd. Esinejate valik toob lavale kogemuslugusid jagama valdkondade tipud nii Eestist kui Soomest. Konverents toimub heas koostöös Soome lahe piirkonna juhtiva väljaandega The Baltic Guide ja on eesti keeles.
Kogu päevakava on vaadeldav siit
Konverentsi osalustasu 25€.

 

 

 


Juuni

Pressiteade 31.05.2019
Harjumaa Turism kodulehel www.visitharju.ee on uus rubriik
HARJUMAA REISIMARSRUUDID
Marsruudid on abiks eelkõige välisturistile Harjumaal reisimiseks, kuid pakuvad avastamisrõõmu ka siseturistile. Kokku on 12 marsruuti eesti ja inglise keeles ning lisaks maismaale kutsuvad avastama ka Harjumaa suuremaid saari Naissaar, Prangli saar ja Pakri saared. Marsruudid on nähtavad ja kasutamiseks avatud mobiilirakenduses ning suunavad turisti Harjumaa kõige huvitavamaid vaatamisväärsusi avastama. Informatsioon marsruudil aitab turistil leida ka teenusepakkujaid, kes pakuvad nii süüa, peavarju kui aktiivseid tegevusi.
 
Marsruudid valmisid koostöös OÜ Prangli Reisidega.
Fotode autorid: Birgit Itse, Maie Itse, Andres Vaatmann, O. Raudmets, Marko Poolamets, Martin Andreller, Turundustugi, Martin Minn, Signe Heiberg, Tiit Mõtus, Jaanika Savi, Hasso Hirvesoo, Meeli Laidvee, Alar Mikk, Mahajäetud sõjaväebaasid facebooki lehekülg, Vahur Lõhmus, Vääna Külaselts ja Ergo Raidma
 
Marsruutide valmimist rahastas Euroopa Liidu Euroopa Regionaalarengu Fond meetmest „Piirkondlikud algatused tööhõive ja ettevõtlikkuse edendamiseks“
 
 

Mai

Pressiteade
Augustis toimub „Ava Lava, Tallinn 2019!“.
Põhja-Eesti päevad on 03.-04. august 2019. Käsitöömeistrite registreerimine on avatud kuni 20. mai. Peakorraldaja palub teatada, et kohtade arv on piiratud, seega on oluline nobedasti reageerida. Käsitöömeistritele ja kaubitsejad olge kiired registreeruma. Kauplemistingimused ja registreerimise ankeet SIIN. Täidetud ankeet saatke otse korraldajale.
Kontaktid: Maive Nahksepp, Ava Lava, Tallinn 2019! koordinaator, tel: 5113084, e-post: maive@vanalinnaturud.ee, www.AvaLava.ee

 


Aprill

Pressiteade
Harjumaa Turism ja MTÜ Harjumaa Turismiühing osalevad 13.-14.aprillil Tamperes Mardilaadal!
Harjumaa turismitooted ja teenused saavad turundatud Tuglase Seltsi poolt korraldataval Tampere kevadisel mardilaadal, kus EAS-i ühisel messipinnal on VisitTallinn, VisitHarju, VisitTartu, ESPAL ja Baltic Guide. Kõigil Harjumaa turismiettevõtetel on võimalik mardilaadale kaasa anda turismiettevõtjate-teenusepakkujate koostöös valminud flaiereid, tuues need hiljemalt 8.aprilliks Harjumaa Omavalitsusmajja Sirge 2, Tallinn. Kontakt: Hülle Saarts, mob.5053914.
 
Harjumaa Turism mardilaadal osalemist toetab Euroopa Liidu Euroopa Regionaalarengu Fond meetmest „Piirkondlikud algatused tööhõive ja ettevõtlikkuse edendamiseks“
                        
 

Eesti Maaturismi Ühing kutsub koostööle!

Üleeestiline maaturismi ettevõtete Avatud Uste Päev 1.mail toimub taas ja juba kuuendat aastat!
Sellega seoses kutsub Maaturism kõiki maaturismiettevõtteid üle Eesti liituma Avatud Uste Päevaga.
Kaasa on oodatud lööma maapiirkondades tegutsevad majutusettevõtted, seikluspargid, muuseumid, teemapargid, aktiivse puhkuse pakkujad jt turismiettevõtted ning maal tegutsevad organisatsioonid, kes pakuvad maapiirkonna külastajatele erinevaid külastuselamusi läbi põnevate tegevuste.
Avatud uste päeva eesmärk on tutvustada maapuhkuse võimalusi ning maaturismiettevõtetesse üle-Eesti on külla oodatud kõik meie sektori tegemiste vastu huvi tundvad inimesed.
Palume osalejatel oma päevapakkumine koos ettevõtte kontaktide ja pildiga sisestada lingile https://navicup.com/public/register-object/avatud-uste-paev-2019/ee/
Selline lahendus võimaldab Avatud uste päeva info kuvamise ka mobiilirakenduse NaviCup kaudu.
Peale sisestamist tuleb info korraldajatele ülevaatamiseks ja läheb siis juba avaldamisele!
Oma pakkumisi saab hiljem ka jooksvalt täiendada.
PS! Peale info sisestamist tuleb Teile e-meilile muutmiseks vajalik link (ärge seda e-kirja siis ära kustutageJ).
Kui tekib küsimusi info sisestamisega, siis võtke ühendust eesti@maaturism.ee või telefoni 600 9999 teel.
Aprilli teises pooles hakkab meie avatud uste päeva turundama ka EASi turismiarenduskeskus. Seega mida varem saame Teie pakkumistest teada, on ka mida turundada.
Võtkem seda päeva hea võimalusena enda tutvustamisel ning kaasake ise ka teisi ettevõtjaid, organisatsioone ja võrgustikke!
 
 

Märts

Pressiteade 22.03
Eile, 21.märtsil, toimus Harjumaa Turismiettevõtjatele ja –asjalistele ideeseminar „MADALHOOAEG TÕUSULAINELE ehk kuidas eristuda Harjumaa turismiturul madalhooajal?“
Kuidas tootest/teenusest/suursündmusest sõnum luua? Milline sõnum on mõjus? Millega äratada tähelepanu ja huvi? Need on küsimused, millega puutub kokku enamik turismiteenuse pakkujaid.
„Omandamata põhitõed maksavad valusalt kätte. Saan siin abiks olla …„  lubas koolitaja Märt Treier enne seminari ja nii see läkski. Koolituspäev kujunes emotsioonide rikkaks ja kasulikke nõuandeid pakkuvaks. Koolitaja tõi oskuslikult välja uue põlvkonna turisti ootused ja pani osalejad mõtlema, kuidas selles maailmas silma paista, kuidas näha enda jaoks tavalist asja eriliselt.
Päeva lõpus valisid osalejad endi hulgast välja parima idee, milleks osutus LaitseRalliPargi turundusjuhi Meelis Raudlehe idee. Auhinnaks on turunduskampaania Tallinna Kaubanduskeskuste siseraadiotes oktoober-november-detsember.
 
Koolituspäeva korraldasid Harju Ettevõtlus- ja Arenduskeskus ja MTÜ Harjumaa Turismiühing, koolituspäeva läbiviimist toetas Euroopa Regionaalarengu Fond.
 
                                                                       
 

21. märtsil toimub Ideeseminar Harjumaa Turismiettevõtjatele ja –asjalistele „Madalhooaeg tõusulainele ehk kuidas eristuda turismiturul madal hooajal?“
Seminaril osalemise eelduseks on, et Sul on olemas toode, teenus, idee või plaan sündmuse korraldamiseks ja Sa küsid endalt, mis on see "üks ja ainus" unikaalsus, miks peaks külastaja/turist just Sinu teenust tarbima?  
Seminari päeva lõpuks valime ühiselt välja parima idee, mille turundamist toetatakse sügisel madalhooaja alguses. 
 
Koolituse toimumiskoht on Oru hotell, Narva mnt 120, Tallinn
Koolituspäev algab kell 10:30 tervituskohviga ja lõpeb kell 15:30
Koolituspäeva hind on 15€, Harjumaa Turismiühingu liikmetele 5€.
Koolituspäeval osalemiseks saab registreeruda kuni 12.märtsini. Registreerimine
 
Koolituspäeva viib läbi Märt Treier. Koolituspäeva korraldavad Harju Ettevõtlus- ja Arenduskeskus ja MTÜ Harjumaa Turismiühing, toetab Euroopa Regionaalarengu Fond
                                       
 

Veebruar

8.-10.veebruaril toimub rahvusvaheline turismimess Tourest 2019. Harjumaa Turism osaleb messil Puhka Eestis hallis. Messil jagame Harju Elu erilehte, mis on messikülastajate poolt eelnevatel aastatel väga hästi vastu võetud. Reklaam selles lehes jõuab kindlasti õige huviliseni. Siin messikutse, printige kaasa ja tulge aasta suurimale turismisündmusele. 

Harjumaa Turism Tourestil osalemist toetab Euroopa Liidu Euroopa Regionaalarengu Fond meetmest „Piirkondlikud algatused tööhõive ja ettevõtlikkuse edendamiseks“

                                                           


Jaanuar

EELTEADE 9.01.2019

Tulemas on Ideesemiar "MADALHOOAEG TÕUSULAINELE ehk kuidas eristuda Harjumaa turismiturul madalhooajal?"
21. märtsil 2019 kell 11-16
Tallinnas (toimumiskoht täpsustamisel)
Kes? - turismiettevõtja, turismiteenuse pakkuja
Eeldus – sul on olemas toode, teenus, idee või plaan sündmuse korraldamiseks
Küsid endalt, mis on see "üks ja ainus" unikaalsus, mika peaks külastaja/turist just SINU teenust tarbima?
 
Kuidas tootest/teenusest/ suursündmusest sõnum luua? Milline sõnum on mõjus? Millega äratada tähelepanu ja huvi? Need on küsimused, millega puutub kokku enamik meist.
„Omandamata põhitõed maksavad valusalt kätte. Saan siin abiks olla. „  – nii ütleb Märt Treier, kes lubab koolituspäevaks ajuraginat, emotsionaalset ja vaimset väsimust aga ka kasulikke kogemusi.
 
Koolituspäeva korraldavad Harju Ettevõtlus- ja Arenduskeskus ja MTÜ Harjumaa Turismiühing, toetab Euroopa Regionaalarengu Fond.
Osalustasu 15€, Harjumaa Turismiühingu liikmetele 5€.
Registreerumislingi avame veebruaris. Jälgi infot siin või Harjumaa Turism uudiskirjas!

                


 
Pressiteade 5.01.2019
Harjumaa Turism osaleb rahvusvahelisel Turismimessil TOUREST 2019.
Mess toimub 8.-10.veebruar Eesti Näituste Messikeskuses ning HARJUMAA ja TALLINN ühispind asub Puhka Eestis hallis (messikeskuse D-hallis). Asume sel aastal uues kohas ja meil on põnev messipind, mida tasub vaatama tulla. Messil on esindatud Harjumaa atraktsioonid ja teenusepakkuvad - Sportland Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskus, LaitseRallyPark, Viikingite Küla, Saku ja Kernu mõisad, kel on häid messipakkumisi. Samuti on kohal Tallinna põnevaimad muuseumid - Meremuuseum ja Lennusadam, Teletorn, Ajaloomuuseum, Linnamuuseum jm, osta saab Tallinn Card piletit. Messipääsme saab välja printida SIIN
 

 

 AASTA 2018

Detsember

Pressiteade 13.12.2018
Täienesid Harjumaa atesteeritud giidide read.
Eile 12. detsembril andsid 13 Harjumaal tegutsevat giidi eksami Harjumaa Omavalitsuste Liidu juurde moodustatud giidide atesteerimiskomisjoni ees. Kokku on nüüd Harjumaal 21 atesteeritud giidi.
Sügisel oktoobris ja novembris Euroopa Liidu meetme „Piirkondlikud algatused tööhõive ja ettevõtlikkuse edendamiseks 2017-2019“ toel ja Harju Ettevõtlus- ja Arenduskeskuse poolt korraldatud Harjumaa Giidide II Koolitusprogrammis osales 15 tegutsevat giidi üle Harjumaa, kes läbisid nii teoreetilise kui praktilise koolitöö. Giidieksamile otsustas tulla neist 13 ja nii saamegi toredal jõulueelsel ajal rõõmustada, sest Harjumaa atesteeritud giidide read on täienenud 13 atesteeritud giidi võrra.  
Kõik värskelt atesteerimise läbinud giidi on otsustanud liituda ka 2018 aasta jaanuaris asutatud Harjumaa Turismiühinguga, kuhu võivad liituda kõik Harjumaal turismiga tegelevad giidid, organisatsioonid, ettevõtjad, füüsilised isikud ja kohalikud omavalitsused.
Kogu informatsiooni nii giidide atesteerimise kui ka koolituse kohta leiab Harjumaa Turism kodulehel www.visitharju.ee  rubriigis spetsialistile.
 
                                                                
 

 

12. detsembril on koos Harjumaa Atesteerimise komijsjon ja toimub Harjumaa giidide atesteerimine 
2018 aastal on võimalus atesteerimine läbida sügisel "Harjumaa Giidide koolitusprogramm 2018" läbinud giididel, kes programmi käigus läbisid nii teoreetilise kui praktilise eksami. Samuti on võimalik atesteeritud saada giididel, kes osalesid 2017.a. esimesel "Harjumaa Giidide Koolitusprogramm" koolitustel ja sooritasid õppereisi käigus praktilise töö.
Harjumaa giidide atesteerimine toimub 12.detsembril 2018 Harjumaa Omavalitsusmajas Sirge tn 2, Tallinn, algusega kell 10:00.
Lisainformatsiooni nii atesteerimisele registreerimise kohta kui atesteerimise korra kohta leiate SIIN

 


November

Möödunud nädalavahetusel, 24.-25. november toimus Helsingis Soome suurim Eestit tutvustav sündmus Martin Markkinat, kus osales ka Harjumaa Turism.
Mardilaat on Soome ja Eesti kultuurisuhteid edendava Tuglase Seltsi igasügisene suursündmus. Tegemist kogupereüritusega, kus tutvustatakse soomlastele Eestit turismisihtkohana, Eesti toitu ja käsitööd ning kunsti ja kultuuri.
Harjumaad tutvustasid messistendis Anneli Kana Harjumaa Turismiühingust, Kaisa Linno ja Urmas Kirtsi MTÜst Ökokuller ja Hülle Saarts Harju Ettevõtlus- ja Arenduskeskusest. Kui soomlasele selgitada, et Harjumaa paikneb pealinna Tallinna ümber niisamuti nagu neil Uusimaa Helsingi ümber, siis teatakse meid hästi. Uuriti võimalusi, kuhu võiks kohale sõita ühistranspordiga ja kus saaks looduses matkata. Eesti Mootorispordi Muuseumi MOMU, LaitseRallyPargi ja Ökokulleri Lahemaad tutvustavaid trükiseid haarati kaasa usinalt ning suureks abiks oli kogu Harjumaad tutvustav kaart, millele juba kohapeal marsruudid peale sai joonistatud. Suur puudus oli infost, kuidas külastada ja mis teenuseid pakuvad nii Eesti kui Harjumaa mõisad.   
Tõdeda võib, et soomlaste huvi Eesti turismi vastu pole kuhugi kadunud, kuid oluline on seda meile nii lähedal olevat sihtturgu hoida. Tallinn ja selle lähiümbrus on soomlastele juba tuttav, see on turvaline piirkond, siin räägitakse arusaadavat keelt ja siia võib ikka ja jälle tagasi tulla uut ja huvitavat avastama.
Laadalisi oli oma laudadega väljas umbes 150. Laada tipp-päev oli laupäev, mil seda külastas 8200 inimest, nädalavahetuse jooksul külastas laata umbes 14 000 inimest. 
 
Mardilaadal osalemist rahastatakse Euroopa Liidu Euroopa Regionaalarengu Fondi meetmest „Piirkondlikud algatused tööhõive ja ettevõtlikkuse edendamiseks“
 

Harjumaa Turism osaleb 24.–25. novembril Mardilaadal Helsingis.

Tegemist on traditsioonilise Eesti kultuuri, turismivõimalusi, käsitööd ning toitu tutvustava suurüritusega. Harjumaa messistendis turundavad Harjumaad Anneli Kana MTÜst Harjumaa Turismiühing, Kaisa Linno MTÜst Ökokuller ja Hülle Saarts, maakonna  turismikoordinaator.
Kui teised maakonnad on pidanud tõdema, et soomlaste reisimine on sel 2018.a. vähenenud, siis Harjumaa saab kiidelda, sest Harjumaal on soomlaste külastused 13% kasvanud.
Helsingis Kaapelitehases peetav Soome suurim Eesti-teemaline üritus toimub Tuglase Seltsi eestvedamisel tänavu juba 35. korda. Nii pikaajaline traditsioon kui ka Eesti kauba hea maine on muutnud laada soomlaste seas väga populaarseks. Mullu külastas mardilaata ca 15 000 inimest. Mardilaada üldinfot leiab Tuglase Seltsi kodulehel www.martinmarkkinat.fi.
 
Mardilaadal osalemist rahastatakse Euroopa Liidu Euroopa Regionaalarengu Fondi meetmest „Piirkondlikud algatused tööhõive ja ettevõtlikkuse edendamiseks“
 

21.-22.november toimub õppereis giididele, kes soovivad läbida atesteeringu, et saada atesteeritud Harjumaa giidiks.

Käimas on II Harjumaa Giidide Koolitusprogramm, mis algas oktoobris ja mille lõppedes toimub Harjumaa giidide atesteerimine. Atesteerimisele võib tulla ka siis kui koolitusprogrammi pole läbinud, kuid vajalik on osaleda õppereisil, kus kõigile antakse võimalus teadmisi praktikas näidata.
Selleks tuleb ette valmistada piirkonna kohta, kus giidina teenust pakkuda soovite, giidimapp, mis sisaldab objektide loetelu, kirjeldust, pilte jm abivahendeid, mida õppereisil kasutada.
Harjumaa giidide 2-päevane õppereis toimub 21.-22. novembril. Õppereisil saab esitleda oma oskusi giidina: objekti tundmine, giiditekst, grupiga ja liikumisega arvestamine, tehniliste abivahendite kasutamine, koostöö bussijuhiga jne. Giidide tööle annavad reisi lõpus hinnangu ja kommentaarid kaasasolnud giid-koolitaja(d).
Õppereisil osalemiseks tuleb eelnevalt registreerida, saates oma soovi ja õppetöö hiljemalt 15. novembriks aadressil hylle@heak.ee
Lisainformatsioon +372 5053914, Hülle Saarts
 
Harjumaa giidide koolitust rahastatakse Euroopa Liidu Euroopa Regionaalarengu Fondi meetmest „Piirkondlikud algatused tööhõive ja ettevõtlikkuse edendamiseks“
                         
 

Harjumaa Giidide Atesteerimine toimub 12.detsembril Harjumaa Omavalitsusmajas Sirge tn 2, Tallinn.

 

8.november 

Käes on Tunnustamise aeg.
Vastavatud Arvo Pärdi Keskuses 8.novembril toimunud Põhja-Eesti XIII turismikonverents „Tulevikunoodid“ tõi kokku suure hulga turismivaldkonna esindajaid. Osalejaid oli Narvast Kuressaareni ja Tallinnast Võruni. Konverentsikülastajate hulgas olid nii turismiettevõtjad, -arendajad kui ka riigi ja kohalike omavalitsuste esindajad.
Konverentsi avas sümboolselt Laulasmaa kooli 5. klassi noormees Oliver, kes esitas muusikapala klaveril. Harjumaa poolt lausus avasõnad Harjumaa Omavalitsuste Liidu (HOL) juhatuse liige Andres Laisk. Sihtasutuse Põhja-Eesti Turism nõukogu esimees, HOLi tegevdirektor Joel Jesse rääkis teemal „Regionaaltasand täna ja homme“ ning tõi kuulajateni regionaaltasandi olulisuse. 
Turismisektoril oli suurepärane võimalus kohtuda EAS turismiarenduskeskuse uue juhi Margus Sameliga, kes tõi kuulajateni Eesti turismi hetkeseisu ja tulevikuperspektiivi, sihtasutuse Põhja-Eesti Turism tegevjuht Karmen Paju andis ülevaate regionaalse turismiorganisatsiooni koostöövõimalustest, Majandus-ja Kommunikatsiooniministeeriumi transpordi arengu ja investeeringute osakonna peaspetsialist Eva Killar rääkis metropoliregiooni tulevikuvisioonist ja tunnelist Helsingi-Tallinna vahel, Tallinna Ettevõtlusameti turismiosakonna juhataja Evelin Tsirki ettekanne andis auditooriumile väga palju põnevat ja uut teadmist Tallinna väliskülastajatest. Tallinn kuulub Euroopa kümne nutikama turismilinna hulka ja on seega suureks eeskujuks ka väiksematele sihtkohtadele, Arvo Pärdi Keskuse tegevjuht Anu Kivilo andis sümpaatse ülevaate vastavatud keskusest ja rääkis turismivaldkonna koostöövõimalustest. Kõigil huvilistel oli võimalus tutvuda keskusega ja piiluda ruumidesse, kuhu tavakülastaja ei satu.
Turismikonverentsi peaesineja oli Tartu Ülikooli dotsent Andres Kuusik, kes tõi esile turismiturunduse drastilise põhitõe „Eristu või sure!“. Päeva moderaatori, turismivaldkonna eksperdi Erik Sakkovi juhtimisel jagati Põhja-Eesti maakondade paneeldiskussioonis piirkondade uudiseid ja tulevikumõtteid. Eelmisel aastal Põhja-Eesti atraktiivseima turismiobjekti tiitli saanud Eesti Mootorispordi Muuseum MOMU esindaja Arno Sillat rääkis teemal „Eurorahadeta, kuid auhinnatud“. 
Turismikonverentsil „Tulevikunoodid" kõlasid märksõnad lihtsus, ausus, eristumine, koostöö aga ka eksport. Meeldivaid maitseelamusi pakkus konverentsil QCatering OÜ.
Turismikonverents kulmineerus konkursi „Põhja-Eesti parimad turismiarendajad 2018“ nominentide ja laureaatide väljakuulutamisega. Kaks auhinda tuli taaskord Harjumaale - parima väikeettevõtte 2018 tiitli pälvis Pakri Parun OÜ ja parimaks suurettevõtteks tunnistati Hestia Hotel Laulasmaa Spa. Aasta atraktiivseima turismiprojekti 2018 tunnustuse sai Ida-Virumaal asuv Kiviõli Seikluspark.
Esinejate ettekanded saavad varsti üles Põhja-Eesti Turism kodulehel.
 

Oktoober

II Harjumaa Giidide Koolitusprogramm alustab 10.oktoobril.
Kokku osaleb koolitusprogrammis 16 Harjumaa giidi, kelle sooviks on pakkuda tasemel teenust Harjumaa erinevates piirkondades ja teemavaldkondades. Koolitusprogrammis osalemine annab koolituse läbinud giidile võimaluse sooritada giidieksam ja saada atesteeritud giidiks Harjumaal.
Kõigi Harjumaa atesteeritud giidide informatsioon on kuvatud www.visitharju.ee kodulehel.
 
Harjumaa giidide koolitust rahastatakse Euroopa Liidu Euroopa Regionaalarengu Fondi meetmest „Piirkondlikud algatused tööhõive ja ettevõtlikkuse edendamiseks“

 

September

20.septembril toimus Soome ajakirjanikele ja blogijatele reis Lääne-Harjumaale.
Reisist võttis osa 14 ajakirjanikku ja blogijat, kes tutvusid 2017.a. suvel avatud Eesti Mootorispordi Muuseumi MOMU eksponaatidega. MOMU tekkeloost ja Eesti mootorispordi ajaloost rääkis muuseumi juhata Arno Sillat. Peale selle said ajakirjanikud ja blogijad meeldejääva kogemuse, sõites praamiga Rummu karjääri vee peal. Karjääri ajaloost, tegemistest ja teenustest rääkis Reelika Sippol Paekalda Puhkekeskusest. Ajakirjanikud tegid meeldejäävaid fotosid karjäärist, mida saab näha Harjumaa Turism www.visitharju.ee kodulehe Instagrammis ja Facebookis.
 
Pressireisi Harjumaale rahastatakse Euroopa Liidu Euroopa Regionaalarengu Fondi meetmest „Piirkondlikud algatused tööhõive ja ettevõtlikkuse edendamiseks“


 

August

8. novembril toimub PÕHJA-EESTI XIII TURISMIKONVERENTS "TULEVIKUNOODID!" Arvo Pärdi Keskuses Laulasmaal.

Vastvalminud Arvo Pärdi Keskuses toimuv Põhja-Eesti turismikonverents Tulevikunoodid!“ keskendub sel aastal Eesti turismi tulevikule. Osale konverentsil ja saa teada, milline on Eesti turismimajanduse tulevikuperspektiiv ja kuidas eurorahadeta edukaks saada. Räägime Tallinn-Helsingi tunnelist, tõdeme, et õnnestumise risk peitub otsuses eristuda, tunnustame parimaid ja toimub palju muud põnevat! Kuna kohtade arv on piiratud, soovitame registreeruda konverentsile kohe. Loe edasi …

 

Haaga-Helias algab uus kooliaasta. Siit leiad täiendkoolituste kalendri - sügis 2018

 


Mai

Pressiteade
Harjumaal atesteeriti esimesed Harjumaa oma giidid
22.mail atesteeriti Harjumaal giide. Kokku osales atesteerimisel ja andis eksami Harjumaa Omavalitsuste Liidu juurde moodustatud giidide atesteerimiskomisjoni ees 8 giiditeenuse pakkujat Harjumaalt, kes ka eksami edukalt läbisid. Kõik 8 värskelt atesteeritud giidi on nähtavad Harjumaa Turism kodulehel  www.visitharju.ee/et/harjumaa-giidid
Kuigi Eestis on giidide atesteerimine vabatahtlik, sätestab Turismiseadus, et giid peab oma pädevust tõestama. Giid peab tundma ajalugu, kultuurilugu ja tänapäeva elu ning valdama giiditööks vajalikke oskusi. See, et Harjumaa giiditeenuse pakkujatel puudus senini võimalus atesteeritud saada, viis mõttele Euroopa Liidu meetme „Piirkondlikud algatused tööhõive ja ettevõtlikkuse edendamiseks 2017-2019 – lühendatult PATEE“ toel korraldada Harjumaa giididele koolitusprogramm. 2017 aasta sügisel toimunud Giidide koolitusprogrammi koordineeris Harju Ettevõtlus- ja Arenduskeskus ja koolitusele registreerus 19 Harjumaal tegutsevat giiditeenuse pakkujat. Koolitusprogrammi läbinud leidsid, et Harjumaal peab olema turismitegijaid ühendav organisatsioon ning et giiditeenuse pakkujatel peab olema võimalus atesteeritud saada.
2018 aasta 24.jaanuaril asutati Harjumaa Turismiühing, kuhu võivad liituda kõik Harjumaal turismiga tegelevad giidid, organisatsioonid, ettevõtjad, füüsilised isikud ja kohalikud omavalitsused. Harju Ettevõtlus- ja Arenduskeskuse, Harjumaa Turismiühingu ja Harjumaa Omavalitsuste Liidu ühise koostöö tulemusel moodustati 11.aprillil giidide atesteerimiskomisjon Harjumaa Omavalitsuste Liidu juurde.
Nüüd, kus suur töö on tehtud ja Harjumaal on esimesed atesteeritud giidid olemas, jätkame giidide koolitusprogrammiga ka sel sügisel. Kogu informatsiooni nii giidide atesteerimise kui ka koolituse kohta leiab Harjumaa Turism kodulehel www.visitharju.ee  rubriigis spetsialistile.
 
                      

Prangli saarel on nüüd oma virtuaalne reisijuht!

Virtuaalne reisijuht on Prangli saare tähtsamaid huvipunkte tutvustav kogumik, mis töötab Google kaardirakenduse abil. See on mõeldud aktiivsetele inimestele, kes soovivad Prangli saarega iseseisvalt tutvuda. Tutvu SIIN!

 


Aprill

10. aprill Infopäev-koolitus Harjumaa turismiettevõtjatele ja –asjalistele!
Infopäev-koolitus on mõeldud nii muuseumitele kui atraktsioonidele, majutus- või toitlustusteenust ning aktiivset tegevust pakkuvatele ettevõtjatele, kes soovivad atraktiivsemalt oma teenust turundada veebikeskkonnas puhkaeestis.ee. Koolitaja on EAS Harjumaa ja Tallinn andmehaldusspetsialist Anneli Haabu.
Koolitusele tulijal peab olema puhkaeestis.ee lehel kasutajakonto. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita kõik registreemislehel olevad väljad. Praktilise töövahendina võtke kaasa arvuti!
Infopäev-koolitus toimub 10. aprillil
Koolituskoht: Harjumaa Omavalitsusmaja Sirge 2 Tallinn, koolituse algus kell 14:00, kestus 3-3,5 tundi
Infopäev-koolitus on tasuta! Registreerida saab kuni 6.aprillini. Registreerimine.
Lisainfo: Hülle Saarts, tel.3725053914, hylle@heak.ee

 Koolituse läbiviimist toetab Euroopa Regionaalarengu Fond

 

6.-8. aprill Harjumaa Turism osaleb Tampere Mardilaadal
MTÜ Harjumaa Turismiühing ja HEAK Harjumaa turismikoordinaator osalevad Tamperes Tuglase Seltsi poolt korraldataval kevadisel Mardilaadal koos Tallinna Ettevõtlusameti Turismiosakonnaga. Messi raames on plaanis kohtuda ka laevafirmade Tallink ja Viking esindajatega. Ootame Harjumaa turismiettevõtjate ühiseid pakkumisi meie põhjanaabritele.
Lisainformatsioon: Hülle Saarts hylle@heak.ee ; tel.5053914

 


Märts

21.märts Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium annab teada
Loodud on turismiettevõtjale mõeldud portaal Tourism Business Portal , mis sisaldab Euroopa Liidu turismisektoris tegutsevatele väike- ja keskmistele ettevõtjatele vajalikku infot.
Lisaks on koostatud 15 veebiseminari sotsiaalmeedia ja digitaalsete lahenduste teemal 15 webinars

 

22.juulil korraldab Maaeluministeerium juba neljandat aastat järjest avatud talude päeva.
Talude ja põllumajandusettevõtete registreerimine algas 6. märtsil ning kestab 1.maini.
Senise kogemuse põhjal on avatud talude päev suurepärane võimalus oma tegemiste tutvustamiseks!

 

 

Head (maa)turismi ettevötjad ja edendajad - Eesti Maaturismi Ühing kutsub koostööle!
1.mail toimub üle-Eestiline maaturismi ettevõtete Avatud Uste Päev ja seda juba viiendat aastat! Maaturism kutsub kõiki maaturismiettevõtteid üle Eesti liituma Avatud Uste Päevaga. Kaasa on oodatud lööma maapiirkondades tegutsevad majutusettevõtted, seikluspargid, muuseumid, teemapargid, aktiivse puhkuse pakkujad jt turismiettevõtted ning maal tegutsevad organisatsioonid, kes pakuvad maapiirkonna külastajatele erinevaid külastuselamusi läbi põnevate tegevuste.
Avatud uste päeva eesmärk on tutvustada maapuhkuse võimalusi ning maaturismiettevõtetesse üle-Eesti on külla oodatud kõik meie sektori tegemiste vastu huvi tundvad inimesed. Saatke Maaturismi e-posti eesti@maaturism.ee hiljemalt märtsi lõpuks oma 1. mai pakkumine (ettevõtte nimi, kontakt, avatud aeg, päevapakkumise sisu, pilt/pildid) ehk mida Teie juures sellel päeval teha ja näha saab. Lisainfot saab samal aadressil.

 


Veebruar

Hea Harjumaa turismirahvas!
Hea meel on edastada teade MTÜ Harjumaa Turismiühing loomisest.
Eesti 100nda juubeli künnisel on tore teha kingitus meile endile tegusama koostöö näol! Eeltöö ja ühingu loomisega seotud asjaajamine on tehtud, nüüdsest on oodatud kõik kaasa lööma. Harjumaa Turismiühingust saab just niisugune organisatsioon, nagu me ise soovime ja teeme.
Siit leiate ka liikmeksastumise avalduse vormi. Kindlasti tekib huvilistel ka kohe küsimus liikmemaksu suuruse osas. Asutajad teevad ettepaneku, et  esimesel tegutsemisaastal on selleks 10€. Laiapõhjalise üldkoosoleku kokkukutsumisel on see aga üldkoosoleku pädevuses,  seega meie endi otsustada.
Suurepärast sünnipäevanädalat soovides!

 

Tallinnas Eesti Näituste messikeskuses toimub sel nädalalõpul 9.-11. veebruar rahvusvaheline turismimess Tourest 2018, Balti riikides pikima ajalooga suurim turismimess, mida korraldab Eesti Turismifirmade Liit.

Messile on registreerunud üle 500 eksponendi, erinevaid riike on üle 30. Messi peahallis on esindatud reisibürood ja -korraldajad, transpordiettevõtted ja turismivaldkonna tugiteenused. Puhka Eestis halli on koondunud Eesti maakonnad. Elamused ja Maitsed hallis saavad messikülastajad nautida ehedat Eestimaist toitu, mida kohapeal pakuvad Eesti Toidutee klastrisse kuuluvad kokad-kohvikud ning toidutoodangu müüjad. Lapsi ja nende vanemaid rõõmustab laseala, kus saab meisterdada, nuputada ja niisama uudistada.
Harju maakonna messistend asub Puhka Eestis hallis ja kannab nime HARJUMAA ja TALLINN. Messil on kohal Harjumaa suurimad turismiatraktsioonid ja -teenusepakkujad LaitseRallyPark, Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskus, Viikingite küla ja Paunküla Heaolukeskus; Harjumaa kauneid mõisaid esindab Kõue mõis; kohal on enamus Viimsi valla turismiettevõtteid ja atraktsioone: Rannarahva Muuseum, Viimsi Vabaõhumuuseum, Eesti Sõjamuuseum-Kindral Laidoneri muuseum, Tallinn Viimsi SPA ja Atlantis H2O Aquapark, Lavendel SPA hotell; Prangli Travel esindab kõiki Prangli saare turismiettevõtteid, pakkudes põnevaid reise saarele; Tallinn Ettevõtlusameti Turismiosakond tutvustab Tallinn Cardi võimalusi 2018 ja muidugi on Tallinnal info kõigist pealinna muuseumidest.
Turismimess on meelelahutussündmus, erinevate turismitoodete otsimise võimalus ning uue info kogumise koht. Turismitegijad meelitavad külastajaid põnevate uudiste, õnnelooside ja  messipakkumistega.
Tule messile ja külasta HARJUMAA ja TALLINN ühisstendi!

  

 

 

Harjumaa Turism osaleb rahvusvahelisel turismimessil TOUREST 2018.

Mess toimub 9.-11.veebruar Eesti Näituste Messikeskuses ning HARJUMAA ja TALLINN ühispind asub Puhka Eestis hallis (messikeskuse D-hallis). Sel aastal on meil uudne ja huvitav messipind, mida tasub vaatama tulla. Messil on esindatud Harjumaa atraktsioonid ja teenusepakkuvad: Kõue Mõis, LaitseRallyPark, Atlantis H2O Aquapark ja Tallinn Viimsi SPA hotell, Lavendel SPA hotell, Prangli Reisid (kes jagab infot kogu Prangli saare turismiteenuste kohta), Rannarahva ja Vabaõhumuuseumid, Eesti Sõjamuuseum-Laidoneri muuseum, Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskus, Paunküla Heaolukeskus ja Viikingite Küla. Messil on kohal Tallinn, kes esindab kõiki Tallinna linna muuseume ja tutvustab Tallinn Cardi. Messipääsme saab väljaprintida SIIN

  

 


Jaanuar

Sotsiaalsete Ettevõtete Võrgustik otsib osalejaid turundust ja müüki toetava programmi teise paketti, mis valdkonnana keskendub turismile.

Olgu selleks sise- või välisturism; majutus või hoopis mõni seikluslik tegevus. Oluline on vaid see, et programmi kandideeriva ettevõtte põhitegevus toetaks otseselt (oma kogukonna) maailma paremaks muutmist. 
Programm on jagatud kolmeks osaks. Esmalt toimub probleemide kaardistamine, mõtestamine ning eesmärkide seadmine. Teises osas toimuvad müügi- ja turunduskoolitused, kus õpite praktilisi oskuseid ja saate juurde mõtteid, kuidas edasi liikuda. Kolmandas osas toimub praktilise turundusprojekti elluviimine/ettevalmistamine (nt kampaania, promovideo, visuaalse identideedi uuendamine vms). Meie eesmärgiks on pakkuda individuaalse lähenemise kaudu tuge ja abi teie organisatsiooni turunduseesmärkide elluviimisel.
Loe programmi ajakava ja tegevuste kohta täpsemalt siit.
Kandideerimine kestab veel 11. jaanuarini. Registreeri ennast juba täna: https://goo.gl/forms/gIJAqoVNhvRu7wv03
Küsimuste korral võtke ühendust Erkki Kubber (erkki@sev.ee, 59047365) või Andry Padar (andry@sev.ee, 5159829).

 

 

HARJUMAA TURISM osaleb MATKA messil Helsingis.

Harjumaa oli esindatud Põhjamaade suurimal rahvusvahelisel turismimessil Helsingis EAS-i poolt korraldatud EESTI ühisel messipinnal, kus suurel laval tutvustas Harjumaa vaatamis- ja huviväärsusi Anneli Kana Metsanurme Külakeskusest. Veel esinesid Eesti laval LaitseRallyPark, kogu pere teemapark ja Vembu-Tembumaa lõbustuspark.
Infomaterjalidena jagati messil Harjumaa turismikaarti.
Põhjamaade suurima rahvusvahelise turismimessi toimumiskoht on Helsingi messikeskus Messuaukio 1, 00520 Helsinki ja toimumisaeg 19.-21.jaanuar