Perepuhkus

Harjumaal jätkub tegevust kõigile, nii suurtele kui väikestele. Seiklus-, lõbustus- ja veepargid ootavad!

Perepuhkus

Harjumaal on ruumi kõigeks ja kõigile, siit leiad suve koos imeliste väikesaartega, mõnusad liivarannad ja veetegevused. Matkaradu täis pikitud põneva maastiku nii rannikul kui sisemaal. Aristokraatliku, kuid siiski hubase mõisakultuuri, rikkalikult kultuurisündmusi, mitmekülgsed muuseumid ning adrenaliiniküllaseid tegevusi nii suurtele kui väikestele. Sügis kutsub marja- ja seenerikastesse  metsadesse, avastama rabavaikust ning värve ja lahkuvate lindude kogunemisetendusi. Talv rüütab looduse kohevasse lumevaipa, kaanetades veesilmad ning ehitades pankrannikult alla tulvavatele jõgedele nõiduslikena mõjuvaid jäälosse. Kevad alustab taas uut aastaringi.
Veetegevuste puhul võib lasta fantaasial lennata - paadi- ja kajakisõitudele vahelduseks võib proovida, mida kujutab endast tünnisõit, banaanisõit, veelaua- ja veesuuskadega sõit või hoopis lohesurf. Seiklusparke on Harjumaal nii maa peal kui õhus või hoopis siseruumides, kõige suurem neist Spot of Tallinn Peetri külas.
Talverõõme saab nautida nii Kõrvemaal kui Padisel või Pirital ja Nõmmel. Suusarajad lumiste metsade vahel, uisuplatsid raba peal, snowtuubimine, talvine discgolf, kelgusõidud koertega või saanisõit hobustega … Või köidab sind hoopis ratsutamine või võimalus sõpruskonnaga pidada maha üks põnev seltskonnamäng, paintballi lahing või võidukihutamine rallipargis? Harjumaal saad sa teha kõike!
 

Vaid 50 km Tallinnast asub kauni loodusmaastikuga puhkepiirkond Kõrvemaa, mida kutsutakse Eestimaa Šveitsiks. Rahvasuu legendi läbi oli selles  piirkonnas vanapagan maapinna kortsu lükanud ja jumal eriti helde ja heatujuline olnud. Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskus pakub kogu perele      huvitavaid tegevusi. Aegviitu kohale saab sõita ka rongiga!

 

Eesti kõige esimene laste lõbustuspark Vembu-Tembumaa Kurtnas avab uksed 1.juunil ja on avatud  kuni 31.augustini iga päev kell 10:00-19:00. Lõbustuspargis jätkub tegevust terveks päevaks lastest  vanavanemateni. Külastajate käsutuses on basseinid,  vesiliumäed, saunad,  batuudid, minigolf, kart- ,  ATV- ja elektriautorada, mängudemaja ja uudisena disgolf ja Tembuhüpe. Pargis on mitu toitluskohta,  kus iga üks leiab enesele meelepärasemat söömiseks. Kui aga soov ise midagi grillida või kaasa tuua –  tooge, olemas on palju grillimiskohti. Kohe Vembu-Tembumaa kõrval saab külastada Kurtna Mootorrattamuuseumi. 

 

LaitseRallyPark pakub meelelahutust hoopis uuel  tasandil, tuues Sinuni osakese rallimaailmast! Istu ehtsa ralliauto või bagi rooli ja sõida sellega Eesti  ainulaadseimal paarisrajal, lase ennast sõidutada  professionaalsel rallipiloodil või naudi sõitu naljaka  vigurautoga. LaitseRallyPargi mängudemaja pakub  enneolematult palju võimalusi liikluskasvatuse ja meelelahutuse valdkonnas. Tegevust jagub nii lastele  kui täiskasvanutele. 600 ruutmeetril on avar jooksuruum ja beebide aed; õppeklass ja lauamängude-  raamatute nurk; Slot-Car’i rada, X-Box ja PlayStation 3 mängukonsoolid ning tuntust kogunud  rallisimulaator. Kui aga tunnete suurt huvi ja kirge vanaaegsete autode vastu, siis LaitseRallyPargis on  esindatud valik unikaalseid autosid.

 

Viikingite küla asub pealinna külje all väekas kohas: siit läks tee üle jõe juba aastasadu tagasi, siin ohverdati allikavaimule aastatuhandeid tagasi,  mööda jõge sõitsid viikingid ja kaupmehed, liikus hõbevalge… Tänapäevalgi ajavad siinkandi põllud muistseid odaotsi välja, juhtub ka, et aardeid.  Viikingite küla pakub kauge aja meelsusest kantud harivat, põnevat ja kaasavat meeletoidet. Saab end proovile panna erinevates rammukatsumistes  a seiklustes, saab kuulata/vaadata loengut/esitlust muinasaegsest Eestist, saab proovida vallutada linnust või võtta ette viikingimatk mööda jõge,  matkata Saula Siniallikatele või püüda kinni kopsakas kala, õppida muistseid laule ja tantse või proovida vibulaskmist ja kirveviset. Põnevaid tegevusi  jätkub kõigile. Peale rammukatsumisi ja seiklusi saab enda lihaseid ja liigeseid pehmitada suitsu- või koobassaunas, kinnitada keha püütud kalaga,  mis Viikingite küla kokkade poolt maitsvaks praeks muudetud.

Kallaste Turismitalu on imeline koht, kus oma perepuhkust veeta. Siin on ilus loodus,  tiigid ujumiseks, saun, loomapark ja mänguväljakud. Siin asuv Padise Seikluspark on koht, kus igav ei hakka kellelgi! Väiksematele seiklejatele pakub  seikluspark palju turnimis- ja ronimisvõimalusi, suuremad seiklejad saavad end proovile panna kõrgrajal. Suvi läbi toimuvad kontserdid Kallaste talu  Kalju Laval

 

 

 

Perepuhkus  

Seotud objektid

Vaata kaardil
Viikingite küla
Viikingite küla on kui rahusadam, kuhu saabudes tunned meelerahu ja kerget aukartust ürgse looduse ees. See tõeline muinasaegne külake on pidevas täienemises. Siin on olemas kõik, mis ehtsale viikingile vajalik: - muinaslinnus, mida kaitseb vaenlase eest kiviheitemasin ja kogenud sõdalase valvas...
Discgolfi rajad Kõrvemaal
Sportland Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskuses ootavad sind hooldatud discgolfi rajad. Mitmekülgsed rajad sobivad igale vanusele ja igale mängijale. Keskusest saab alguse 1-9 korviga “John Deere” harrastajate rada ja 1-18 korviga “Prodigy Kõrvemaa Discgolfi rada” edasijõudnutele. Rajad on Põhja-...
Liikluslinnak ja mängudemaja LaitseRallyPargis
Liikluslinnak ja mängudemaja on suurepärane koht, kus pidada lapse sünnipäeva, korraldada väljasõit lasteaia- või koolilastega ja veeta koos perega aega! 600m2 mängudemajas on pisikestele eraldi roomamisala, juba suurematele mängutuba, koos kööginurga, nukumaja jt võimalustega, kinotuba, Legode-...

Kaart