Spetsialistile

AASTA 2018

Oktoober

II Harjumaa Giidide Koolitusprogramm alustab 10.oktoobril.
Kokku osaleb koolitusprogrammis 16 Harjumaa giidi, kelle sooviks on pakkuda tasemel teenust Harjumaa erinevates piirkondades ja teemavaldkondades. Koolitusprogrammis osalemine annab koolituse läbinud giidile võimaluse sooritada giidieksam ja saada atesteeritud giidiks Harjumaal.
Kõigi Harjumaa atesteeritud giidide informatsioon on kuvatud www.visitharju.ee kodulehel.
 
Harjumaa giidide koolitust rahastatakse Euroopa Liidu Euroopa Regionaalarengu Fondi meetmest „Piirkondlikud algatused tööhõive ja ettevõtlikkuse edendamiseks“

 

September

20.septembril toimus Soome ajakirjanikele ja blogijatele reis Lääne-Harjumaale.
Reisist võttis osa 14 ajakirjanikku ja blogijat, kes tutvusid 2017.a. suvel avatud Eesti Mootorispordi Muuseumi MOMU eksponaatidega. MOMU tekkeloost ja Eesti mootorispordi ajaloost rääkis muuseumi juhata Arno Sillat. Peale selle said ajakirjanikud ja blogijad meeldejääva kogemuse, sõites praamiga Rummu karjääri vee peal. Karjääri ajaloost, tegemistest ja teenustest rääkis Reelika Sippol Paekalda Puhkekeskusest. Ajakirjanikud tegid meeldejäävaid fotosid karjäärist, mida saab näha Harjumaa Turism www.visitharju.ee kodulehe Instagrammis ja Facebookis.
 
Pressireisi Harjumaale rahastatakse Euroopa Liidu Euroopa Regionaalarengu Fondi meetmest „Piirkondlikud algatused tööhõive ja ettevõtlikkuse edendamiseks“


 

August

8. novembril toimub PÕHJA-EESTI XIII TURISMIKONVERENTS "TULEVIKUNOODID!" Arvo Pärdi Keskuses Laulasmaal.

Vastvalminud Arvo Pärdi Keskuses toimuv Põhja-Eesti turismikonverents Tulevikunoodid!“ keskendub sel aastal Eesti turismi tulevikule. Osale konverentsil ja saa teada, milline on Eesti turismimajanduse tulevikuperspektiiv ja kuidas eurorahadeta edukaks saada. Räägime Tallinn-Helsingi tunnelist, tõdeme, et õnnestumise risk peitub otsuses eristuda, tunnustame parimaid ja toimub palju muud põnevat! Kuna kohtade arv on piiratud, soovitame registreeruda konverentsile kohe. Loe edasi …

 

Haaga-Helias algab uus kooliaasta. Siit leiad täiendkoolituste kalendri - sügis 2018

 


Mai

Pressiteade
Harjumaal atesteeriti esimesed Harjumaa oma giidid
22.mail atesteeriti Harjumaal giide. Kokku osales atesteerimisel ja andis eksami Harjumaa Omavalitsuste Liidu juurde moodustatud giidide atesteerimiskomisjoni ees 8 giiditeenuse pakkujat Harjumaalt, kes ka eksami edukalt läbisid. Kõik 8 värskelt atesteeritud giidi on nähtavad Harjumaa Turism kodulehel  www.visitharju.ee/et/harjumaa-giidid
Kuigi Eestis on giidide atesteerimine vabatahtlik, sätestab Turismiseadus, et giid peab oma pädevust tõestama. Giid peab tundma ajalugu, kultuurilugu ja tänapäeva elu ning valdama giiditööks vajalikke oskusi. See, et Harjumaa giiditeenuse pakkujatel puudus senini võimalus atesteeritud saada, viis mõttele Euroopa Liidu meetme „Piirkondlikud algatused tööhõive ja ettevõtlikkuse edendamiseks 2017-2019 – lühendatult PATEE“ toel korraldada Harjumaa giididele koolitusprogramm. 2017 aasta sügisel toimunud Giidide koolitusprogrammi koordineeris Harju Ettevõtlus- ja Arenduskeskus ja koolitusele registreerus 19 Harjumaal tegutsevat giiditeenuse pakkujat. Koolitusprogrammi läbinud leidsid, et Harjumaal peab olema turismitegijaid ühendav organisatsioon ning et giiditeenuse pakkujatel peab olema võimalus atesteeritud saada.
2018 aasta 24.jaanuaril asutati Harjumaa Turismiühing, kuhu võivad liituda kõik Harjumaal turismiga tegelevad giidid, organisatsioonid, ettevõtjad, füüsilised isikud ja kohalikud omavalitsused. Harju Ettevõtlus- ja Arenduskeskuse, Harjumaa Turismiühingu ja Harjumaa Omavalitsuste Liidu ühise koostöö tulemusel moodustati 11.aprillil giidide atesteerimiskomisjon Harjumaa Omavalitsuste Liidu juurde.
Nüüd, kus suur töö on tehtud ja Harjumaal on esimesed atesteeritud giidid olemas, jätkame giidide koolitusprogrammiga ka sel sügisel. Kogu informatsiooni nii giidide atesteerimise kui ka koolituse kohta leiab Harjumaa Turism kodulehel www.visitharju.ee  rubriigis spetsialistile.
 
                      

Prangli saarel on nüüd oma virtuaalne reisijuht!

Virtuaalne reisijuht on Prangli saare tähtsamaid huvipunkte tutvustav kogumik, mis töötab Google kaardirakenduse abil. See on mõeldud aktiivsetele inimestele, kes soovivad Prangli saarega iseseisvalt tutvuda. Tutvu SIIN!

 


Aprill

10. aprill Infopäev-koolitus Harjumaa turismiettevõtjatele ja –asjalistele!
Infopäev-koolitus on mõeldud nii muuseumitele kui atraktsioonidele, majutus- või toitlustusteenust ning aktiivset tegevust pakkuvatele ettevõtjatele, kes soovivad atraktiivsemalt oma teenust turundada veebikeskkonnas puhkaeestis.ee. Koolitaja on EAS Harjumaa ja Tallinn andmehaldusspetsialist Anneli Haabu.
Koolitusele tulijal peab olema puhkaeestis.ee lehel kasutajakonto. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita kõik registreemislehel olevad väljad. Praktilise töövahendina võtke kaasa arvuti!
Infopäev-koolitus toimub 10. aprillil
Koolituskoht: Harjumaa Omavalitsusmaja Sirge 2 Tallinn, koolituse algus kell 14:00, kestus 3-3,5 tundi
Infopäev-koolitus on tasuta! Registreerida saab kuni 6.aprillini. Registreerimine.
Lisainfo: Hülle Saarts, tel.3725053914, hylle@heak.ee

 Koolituse läbiviimist toetab Euroopa Regionaalarengu Fond

 

6.-8. aprill Harjumaa Turism osaleb Tampere Mardilaadal
MTÜ Harjumaa Turismiühing ja HEAK Harjumaa turismikoordinaator osalevad Tamperes Tuglase Seltsi poolt korraldataval kevadisel Mardilaadal koos Tallinna Ettevõtlusameti Turismiosakonnaga. Messi raames on plaanis kohtuda ka laevafirmade Tallink ja Viking esindajatega. Ootame Harjumaa turismiettevõtjate ühiseid pakkumisi meie põhjanaabritele.
Lisainformatsioon: Hülle Saarts hylle@heak.ee ; tel.5053914

 


Märts

21.märts Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium annab teada
Loodud on turismiettevõtjale mõeldud portaal Tourism Business Portal , mis sisaldab Euroopa Liidu turismisektoris tegutsevatele väike- ja keskmistele ettevõtjatele vajalikku infot.
Lisaks on koostatud 15 veebiseminari sotsiaalmeedia ja digitaalsete lahenduste teemal 15 webinars

 

22.juulil korraldab Maaeluministeerium juba neljandat aastat järjest avatud talude päeva.
Talude ja põllumajandusettevõtete registreerimine algas 6. märtsil ning kestab 1.maini.
Senise kogemuse põhjal on avatud talude päev suurepärane võimalus oma tegemiste tutvustamiseks!

 

 

Head (maa)turismi ettevötjad ja edendajad - Eesti Maaturismi Ühing kutsub koostööle!
1.mail toimub üle-Eestiline maaturismi ettevõtete Avatud Uste Päev ja seda juba viiendat aastat! Maaturism kutsub kõiki maaturismiettevõtteid üle Eesti liituma Avatud Uste Päevaga. Kaasa on oodatud lööma maapiirkondades tegutsevad majutusettevõtted, seikluspargid, muuseumid, teemapargid, aktiivse puhkuse pakkujad jt turismiettevõtted ning maal tegutsevad organisatsioonid, kes pakuvad maapiirkonna külastajatele erinevaid külastuselamusi läbi põnevate tegevuste.
Avatud uste päeva eesmärk on tutvustada maapuhkuse võimalusi ning maaturismiettevõtetesse üle-Eesti on külla oodatud kõik meie sektori tegemiste vastu huvi tundvad inimesed. Saatke Maaturismi e-posti eesti@maaturism.ee hiljemalt märtsi lõpuks oma 1. mai pakkumine (ettevõtte nimi, kontakt, avatud aeg, päevapakkumise sisu, pilt/pildid) ehk mida Teie juures sellel päeval teha ja näha saab. Lisainfot saab samal aadressil.

 


Veebruar

Hea Harjumaa turismirahvas!
Hea meel on edastada teade MTÜ Harjumaa Turismiühing loomisest.
Eesti 100nda juubeli künnisel on tore teha kingitus meile endile tegusama koostöö näol! Eeltöö ja ühingu loomisega seotud asjaajamine on tehtud, nüüdsest on oodatud kõik kaasa lööma. Harjumaa Turismiühingust saab just niisugune organisatsioon, nagu me ise soovime ja teeme.
Siit leiate ka liikmeksastumise avalduse vormi. Kindlasti tekib huvilistel ka kohe küsimus liikmemaksu suuruse osas. Asutajad teevad ettepaneku, et  esimesel tegutsemisaastal on selleks 10€. Laiapõhjalise üldkoosoleku kokkukutsumisel on see aga üldkoosoleku pädevuses,  seega meie endi otsustada.
Suurepärast sünnipäevanädalat soovides!

 

Tallinnas Eesti Näituste messikeskuses toimub sel nädalalõpul 9.-11. veebruar rahvusvaheline turismimess Tourest 2018, Balti riikides pikima ajalooga suurim turismimess, mida korraldab Eesti Turismifirmade Liit.

Messile on registreerunud üle 500 eksponendi, erinevaid riike on üle 30. Messi peahallis on esindatud reisibürood ja -korraldajad, transpordiettevõtted ja turismivaldkonna tugiteenused. Puhka Eestis halli on koondunud Eesti maakonnad. Elamused ja Maitsed hallis saavad messikülastajad nautida ehedat Eestimaist toitu, mida kohapeal pakuvad Eesti Toidutee klastrisse kuuluvad kokad-kohvikud ning toidutoodangu müüjad. Lapsi ja nende vanemaid rõõmustab laseala, kus saab meisterdada, nuputada ja niisama uudistada.
Harju maakonna messistend asub Puhka Eestis hallis ja kannab nime HARJUMAA ja TALLINN. Messil on kohal Harjumaa suurimad turismiatraktsioonid ja -teenusepakkujad LaitseRallyPark, Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskus, Viikingite küla ja Paunküla Heaolukeskus; Harjumaa kauneid mõisaid esindab Kõue mõis; kohal on enamus Viimsi valla turismiettevõtteid ja atraktsioone: Rannarahva Muuseum, Viimsi Vabaõhumuuseum, Eesti Sõjamuuseum-Kindral Laidoneri muuseum, Tallinn Viimsi SPA ja Atlantis H2O Aquapark, Lavendel SPA hotell; Prangli Travel esindab kõiki Prangli saare turismiettevõtteid, pakkudes põnevaid reise saarele; Tallinn Ettevõtlusameti Turismiosakond tutvustab Tallinn Cardi võimalusi 2018 ja muidugi on Tallinnal info kõigist pealinna muuseumidest.
Turismimess on meelelahutussündmus, erinevate turismitoodete otsimise võimalus ning uue info kogumise koht. Turismitegijad meelitavad külastajaid põnevate uudiste, õnnelooside ja  messipakkumistega.
Tule messile ja külasta HARJUMAA ja TALLINN ühisstendi!

  

 

 

Harjumaa Turism osaleb rahvusvahelisel turismimessil TOUREST 2018.

Mess toimub 9.-11.veebruar Eesti Näituste Messikeskuses ning HARJUMAA ja TALLINN ühispind asub Puhka Eestis hallis (messikeskuse D-hallis). Sel aastal on meil uudne ja huvitav messipind, mida tasub vaatama tulla. Messil on esindatud Harjumaa atraktsioonid ja teenusepakkuvad: Kõue Mõis, LaitseRallyPark, Atlantis H2O Aquapark ja Tallinn Viimsi SPA hotell, Lavendel SPA hotell, Prangli Reisid (kes jagab infot kogu Prangli saare turismiteenuste kohta), Rannarahva ja Vabaõhumuuseumid, Eesti Sõjamuuseum-Laidoneri muuseum, Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskus, Paunküla Heaolukeskus ja Viikingite Küla. Messil on kohal Tallinn, kes esindab kõiki Tallinna linna muuseume ja tutvustab Tallinn Cardi. Messipääsme saab väljaprintida SIIN

  

 


Jaanuar

Sotsiaalsete Ettevõtete Võrgustik otsib osalejaid turundust ja müüki toetava programmi teise paketti, mis valdkonnana keskendub turismile.

Olgu selleks sise- või välisturism; majutus või hoopis mõni seikluslik tegevus. Oluline on vaid see, et programmi kandideeriva ettevõtte põhitegevus toetaks otseselt (oma kogukonna) maailma paremaks muutmist. 
Programm on jagatud kolmeks osaks. Esmalt toimub probleemide kaardistamine, mõtestamine ning eesmärkide seadmine. Teises osas toimuvad müügi- ja turunduskoolitused, kus õpite praktilisi oskuseid ja saate juurde mõtteid, kuidas edasi liikuda. Kolmandas osas toimub praktilise turundusprojekti elluviimine/ettevalmistamine (nt kampaania, promovideo, visuaalse identideedi uuendamine vms). Meie eesmärgiks on pakkuda individuaalse lähenemise kaudu tuge ja abi teie organisatsiooni turunduseesmärkide elluviimisel.
Loe programmi ajakava ja tegevuste kohta täpsemalt siit.
Kandideerimine kestab veel 11. jaanuarini. Registreeri ennast juba täna: https://goo.gl/forms/gIJAqoVNhvRu7wv03
Küsimuste korral võtke ühendust Erkki Kubber (erkki@sev.ee, 59047365) või Andry Padar (andry@sev.ee, 5159829).

 

 

HARJUMAA TURISM osaleb MATKA messil Helsingis.

Harjumaa oli esindatud Põhjamaade suurimal rahvusvahelisel turismimessil Helsingis EAS-i poolt korraldatud EESTI ühisel messipinnal, kus suurel laval tutvustas Harjumaa vaatamis- ja huviväärsusi Anneli Kana Metsanurme Külakeskusest. Veel esinesid Eesti laval LaitseRallyPark, kogu pere teemapark ja Vembu-Tembumaa lõbustuspark.
Infomaterjalidena jagati messil Harjumaa turismikaarti.
Põhjamaade suurima rahvusvahelise turismimessi toimumiskoht on Helsingi messikeskus Messuaukio 1, 00520 Helsinki ja toimumisaeg 19.-21.jaanuar