Söögikohad

 

Hotellid Harjumaal on Euroopa tasemel.  Kõigis Harjumaa hotellides on vähemalt 10 kõrgematele standarditele vastavat tuba ja peale majutuse pakutakse ka toitlustusteenust. Hotellid on oma hinnatasemelt väga erinevad, alustades soodsast majutusest väiksemates hotellides ning lõpetades sviitidega  suuremates hotellides. Enamik hotelle vastab standartitele koos kõigi tänapäevaste mugavustega, seal hulgas duširuumid/vannid, WC, telefon, internetiühendus. Hotellides asuvad restoranid on avatud hiliste õhtutundideni nii hotellikülastajatele kui kõigile teistele soovijatele. Enamike hotellide hinnas sisaldub hommikueine.

Harjumaal on kaks SPA-teenuseid pakkuvat hotelli. Spaad pakuvad majutust, toitlustust, erinevaid terviseprotseduure, saunakasutust, trenni- ja veespordivõimalusi ning loomulikult luksuslikke spaahooldusi  ja wellness teenuseid.

Külalistemaja on heatasemeline vähemalt 5 majutustoaga toitlustusteenust pakkuv majutusettevõte. Külalistemajad pakuvad head ja soodsat majutust sõbralikus keskkonnas. Hotellidest soodsama hinnataseme juures on nende sisustus tagasihoidlikum ning alati tasub kontrollida, kas hinnas sisaldub ka hommikusöök ja millised on pakutavad mugavused.

Majutus mõisahoones. Paljud Harjumaa hotellid ja külalistemajad asuvad ajaloolistes mõisahoonetes.  Mõisahooned on täiuslikuks peatuskohaks luksusearmastajatele ning kõrgest kvaliteedist lugupidavatele külastajatele.

Hostel on lihtne majutusettevõte, mis teenindab puhke-, spordi- või õppeesmärgil reisivaid külastajaid ning kus on toitlustamise või söögitegemise võimalus. Harjumaa hostelid pakuvad soodsat majutust inimestele igas vanuses. Ideaalselt sobivad nad peredele, gruppidele, matkajatele, klubidele ja ka üksikisikutele.

Puhkemaja on heaks majutusvõimaluseks omal käel reisijatele.  Puhkemaja üüritakse külastajale välja täies ulatuses, mis tähendab, et terve maja on sinu käsutuses. Puhkemajas peatudes oled täielikult vaba otsustama, millal tuled ja lähed ja kui palju inimesi tubades tegelikult ööbib. Samuti on puhkemajas olema söögivalmistamise võimalus. Kvaliteet ja hinnatase võivad erinevate puhkemajade puhul märkimisväärselt kõikuda. Tavaliselt asuvad puhkemajad Harjumaa looduskaunites kohtades.

Kodumajutus on reeglina soodsam - ent täpsusta juba broneerides kindlasti üle, mida teenus sisaldab. Hinnale lisaks räägib kodumajutuse kasuks ka vahetu suhtlemise võimalus: pererahva käest saad abistavaid vihjeid ja informatsiooni ümberkaudse piirkonna kohta, olgu selleks siis kõige ilusamad rannad, parimad seene- või kalapüügikohad või põnevad vaatamisväärsused.

Puhkeküla ja –laager on piiratud mahus teenuseid pakkuv majutusettevõte, kus on platsid telkidele ja/või haagis- ja autosuvilatele. Enamus Harjumaa puhkekülasid pakub majutust väikestes kämpingumajades kuid ka telkimine on võimalik.

Haagis- ja autosuvilatega reisijale on Harjumaal vähe peatuskohti kuid kõigis puhkemajades, puhkekülades ja –laagrites pakutakse kokkuleppeliselt vastavat teenust.